O NÁS

 

RCD Radiokomunikace byla založena v roce 1993. Svojí činností a výsledky navazuje na tradici radiotechnické výroby v Pardubicích, která začala v roce 1922 v Telegrafii vývojem a výrobou jednolampového rozhlasového přijímače a pokračovala v Tesle Pardubice, kde většina zaměstnanců společnosti získala svoje zkušenosti, vývojem a výrobou radiostanic a celých rádiových systémů.

 

Krátce po založení společnosti bylo pro etablovaného německého partnera vyvinuto speciální rádio se špičkovými parametry určené pro železnice. Následně byla výroba rádia zavedena v Německu s tím, že nejnáročnější části vysílačů se vyráběly ve vlastních výrobních prostorech v sídle společnosti RCD Radiokomunikace.

V současné době jsou všechny lokomotivy Deutsche Bahn, zemí Beneluxu a Francie vybaveny tímto rádiem.

Nejnovější originální výrobek RCD Radiokomunikace, sofistikovanou radiostanici pro skryté nošení, včetně skrytých antén, ovladačů, mikrofonů a sluchátek používají speciální služby kriminální policie.

Mimo vývoj a výrobu rádií a speciálních vysokofrekvenčních zařízení zajišťuje RCD Radiokomunikace rádiové spojení tzv. na klíč v objektech kritické infrastruktury např. ve velkých budovách, silničních a železničních tunelech, v metru a non-stop servis na všech stanovištích rádiové sítě Integrovaného záchranného systému a všech stanicích metra Praha.

Vyzkoušejte demo

Součástí Serveru CENSA je Webový server, případně další, které umožňují prostřednictvím internetu připojení počítačů uživatelů. Na počítačích mohou běžet uživatelské programy, které označujeme jako Uživatelské rozhraní CENSA.

Uživatelské rozhraní CENSA představují programyna počítačích uživatelů, které umožňujívyužití informací o stavu vodoměrů v Systému CENSA.

Demo

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás