O NÁS

RCD Radiokomunikace byla založena v roce 1993.
Svojí činností a výsledky navazuje na tradici radiotechnické výroby v Pardubicích, která začala v roce 1922 v Telegrafii vývojem a výrobou jednolampového rozhlasového přijímače a pokračovala v Tesle Pardubice, kde většina zaměstnanců společnosti získala svoje zkušenosti, vývojem a výrobou radiostanic i rozsáhlých rádiových systémů.

Krátce po založení společnosti bylo pro etablovaného německého partnera vyvinuto speciální rádio se špičkovými parametry určené pro železnice. Následně byla výroba rádia zavedena v Německu s tím, že některé části vysílačů se dodnes vyrábějí ve vlastních výrobních prostorech v sídle společnosti RCD Radiokomunikace. Získané know-how předurčilo další směřování společnosti s orientací na vlastní výrobu sofistikovaných vysokofrekvenčních produktů z vlastního vývoje s vysokou přidanou hodnotou.

Mezi originální výrobky RCD Radiokomunikace tak patří sofistikovaná radiostanice pro skryté nošení, včetně skrytých antén, ovladačů, mikrofonů a sluchátek, jež používají speciální služby kriminální policie v mnoha zemích světa. Dominantním výrobním programem společnosti je pak výroba neustále se zdokonalujících Opakovačů rádiového signálu a Distribuovaných Anténních Systémů pro frekvenční pásma 80MHz až 700 MHz především pro rádiovou komunikaci složek IZS v tunelových komplexech a rozsáhlých podzemních prostorech budov. Export těchto zařízení do států EU i mimo její hranice je stále rostoucím fenoménem posledních let.

Mimo vlastní vývoj a výrobu speciálních vysokofrekvenčních zařízení zajišťuje RCD Radiokomunikace rádiové spojení tzv. na klíč, a to nejen v objektech kritické infrastruktury např. ve velkých budovách, silničních a železničních tunelech či v metru.

Zajištění rádiových služeb pak spočívá nejen v dodávkách a instalacích technologie i pasivních prvků, ale i v následném non stop servisu rádiových systémů založeném na dálkovém dohledu 24/7 na všech stanovištích.

Vyzkoušejte demo

Součástí Serveru CENSA je Webový server, případně další, které umožňují prostřednictvím internetu připojení počítačů uživatelů. Na počítačích mohou běžet uživatelské programy, které označujeme jako Uživatelské rozhraní CENSA.

Uživatelské rozhraní CENSA představují programyna počítačích uživatelů, které umožňujívyužití informací o stavu vodoměrů v Systému CENSA.

Demo

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás